Керівництво з пасьянсу маджонг

Пасьянс маджонг, розміщення «Черепаха»

У цьому уроці, ми спробуємо покроково пройти гру в маджонг. На жаль, провести вас через повну гру займе дуже багато часу, тому ми розглянемо перші 10 ходів. Цього досить, щоб ознайомити початківця із ходами та основами стратегії.

Урок: як грати в маджонг?

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 1

Ось такий вигляд має спочатку купа кісточок у маджонзі. Схоже на піраміду розміщення, яке ви зараз бачите, називається «Черепаха», бо чітко видно ноги й хвіст, а сама піраміда за формою нагадує панцир черепахи. Маджонг має багато варіацій розміщення, але «Черепаха» найпопулярніше і, зазвичай, за замовчуванням обране у більшості пасьянсів маджонг.

Спочатку добре прибирати кісточки на верху піраміди й у кінцях ніг, хвоста і голови черепахи. Це хороша стратегія, бо прибравши ці кісточки, вивільняється багато інших. У цій роздачі пощастило, бо є кісточка зеленого дракона на верхівці панцира черепахи й на кінці хвоста теж є. Ці дві кісточки обведено червоним. Синім позначено інші дві кісточки також із зеленим драконом. Проте, їх прибрати не вийде, бо вони заблоковані іншими кісточками зліва і справа. Тому першим ходом ми приберемо дві кісточки зеленого дракона, які обведено червоними колами.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 2

Прибравши кісточку зеленого дракона на кінці хвоста черепахи, звільнилася кісточка південного вітру (обведено червоним колом). Спаруємо її з іншою кісточкою південного вітру, яку теж обведено червоним колом. Цікаво, чому не з тією, яку обвели блакитним колом? Бо прибравши кісточку у блакитному колі, ми не звільнимо жодну іншу кісточку. А прибравши кісточку у червоному колі, можна звільнити кісточку 8 символів. На дошці також можна побачити четверту кісточку південного вітру у фіолетовому колі. Наразі її не можна прибрати, бо вона заблокована між кісточкою північного вітру і кісточкою з 6 бамбуками.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 3

Тепер звільнилися чотири сумісні кісточки — кісточки з 2 символами, і їх можна прибрати заразом. Коли побачите, що чотири сумісні кісточки можна прибрати, то забирайте їх без зайвих роздумів. Але коли є дві або три сумісні кісточки, то добре подумайте, які прибрати спочатку, бо якщо зробити це у неправильному порядку, можна зайти в тупик. Та коли є чотири однакові кісточки, то порядок не має значення, бо їх всіх можна прибрати разом.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 4

Тут можна побачити чотири кісточки з 4 крапками. Дві обведено блакитним і їх не можна прибрати, бо вони заблоковані з обох боків. Проте можна прибрати ті, що обведено червоним колом, бо ліворуч від них немає інших кісточок. Не забуваємо, що добре починати з того, щоб прибрати голову черепахи. Тому приберемо дві кісточки з 4 крапками, які обведено червоним.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 5

Наступним ходом приберемо дві кісточки з 4 бамбуками із лап черепахи. Стратегія із прибиранням кісточок із країв завжди добра, бо чим довший ряд, тим вищий шанс, що всередині заблоковані якісь кісточки.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 6

Зараз у нас знову є чотири сумісні кісточки, які можна прибрати. Цього разу це кісточки з 3 крапками, які обведено червоними колами на малюнку. Як ми згадували раніше, коли вільні усі чотири кісточки, то можна їх спокійно прибирати, бо ви не схибите із порядком. Саме тому одразу приберемо усі чотири кісточки із 3 крапками.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 7

Зараз можна побачити три кісточки з 1 символом. Одна з них — обведена блакитним колом — заблокована у нижньому ряді. Дві інші кісточки у верхньому ряді, а четверту не видно, бо, можливо, вона десь під панциром черепахи. У такому випадку прибрати дві доступні кісточки з 1 одним символом — це добра ідея, бо вони блокують багато інших кісточок в одному з найдовших рядів. Під час гри ставте собі у пріоритет розбирати довгі ряди.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 8

Тепер перед нами є чотири кісточки з 3 символами. Дві з них заблоковані, а інші дві, які обведено червоними колами, можна прибрати. Можна побачити що дві кісточки з 3 символами одна біля одної. Їх обведено синім і червоним. Це небезпечна ситуація, бо коли дві сумісні кісточки поруч, то шанс зайти в тупик дуже високий. Так може статися, якщо прибрати інші дві кісточки, що не поряд одна з одною. Тоді доведеться прибрати усі кісточки ліворуч і праворуч від них, щоб звільнити ті дві кісточки, що поряд. А це іноді важко або навіть неможливо.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 9

Останнім ходом у цьому уроці ми вирішимо, яку з кісточок із 7 символами нам потрібно прибрати. Зверніть увагу, що одна кісточка, яку обведено фіолетовим наразі заблокована. Серед доступних трьох, одна на вершині купи, одна в нижньому шарі, і одна (обведена блакитним) десь посередині. Приберемо ті, які обведено червоними колами. Чому? Кісточка на вершині важлива і її треба прибрати якомога швидше, бо прибравши верхню звільняється доступ до багатьох кісточок під нею. Кісточка в нижньому шарі звільняє кісточку сезону зими. На противагу, кісточка, яку обведено блакитним не звільняє після себе інші кісточки, а кісточка під нею розблокується тільки, коли ви заберете три кісточки ліворуч від неї. Тому наразі краще прибрати дві кісточки, які обведено червоним.

Урок із гри у пасьянс маджонг, крок 10

Це останній крок у нашому уроці. Як ходити далі? Один з варіантів — прибрати дві кісточки з 8 крапками: одна на вершині купи, а інша, у лівому краю, ще й блокує довгий ряд кісточок. Інші варіанти — це прибрати кісточки хризантеми й бамбуку, або дві кісточки з 8 символами, бо це допоможе розібрати вершину піраміди. Є й інші ходи. Наприклад, можна прибрати кісточки з 3 бамбуками, з 1 крапкою, кісточки з сезонами весни і зими, або кісточки з 9 крапками. Проте це не найкращі ходи порівняно з іншими. А ви ще бачите якісь доступні ходи?

Додаткові ресурси

Ви можете прочитати більше про те, як грати в пасьянс маджонг на Wikihow (англійською).

Також можете переглянути відео на YouTube: